http://www.pwik.gorzow.pl/dalej/image001.jpg

 

     

 

    W 2010 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. zakończyło realizację dwóch inwestycji wchodzących w skład pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6” przewidzianego do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
Po podpisaniu przez Spółkę umowy o dofinansowanie, wydatki poniesione na inwestycje objęte Projektem, będą współfinansowane w ok. 70% ze środków Funduszu Spójności.
 We wrześniu została oddana do użytku przepompownia ścieków w miejscowości Różanki. Uruchomienie obiektu umożliwiło wyłączenie z eksploatacji, niespełniającej wymogów ochrony środowiska, istniejącej oczyszczalni i skierowanie ścieków powstających na terenie miejscowości Różanki do oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wlkp. Konstrukcja przepompowni oraz obiekty towarzyszące zapewniają eliminację ewentualnych powstających substancji złowonnych. Koszt budowy przepompowni ścieków Różanki to 199.999,50 zł netto.
   W grudniu zakończyła się realizacja inwestycji polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Londyńskiej, Ryskiej, Brukselskiej, Olimpijskiej w Gorzowie Wlkp. Sieć kanalizacji o długości 1723 mb wykonywana została z rur kamionkowych w systemie grawitacyjnym i stanowić będzie trzon systemu umożliwiającego odprowadzanie ścieków z osiedli zlokalizowanych na północ i południe od ulicy Myśliborskiej, gdzie zgodnie z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, przewiduje się budownictwo mieszkaniowe dla ok. 10.000 osób. Do wybudowanej sieci podłączone zostaną bloki istniejące i dopiero powstające przy ulicy Londyńskiej, a także obiekty usługowe tzw. PORT-u.
Wykonana inwestycja stanowi część zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w zachodniej części miasta – Osiedle Myśliborskie Północne i Południowe”, a koszt jej budowy wyniósł 2.789.562,10 zł netto. 60% kosztów inwestycji zostało sfinansowane środkami uzyskanymi z pożyczki udzielonej na preferencyjnych warunkach przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

 

 

 













 

  PWiK